Homeopati Hangi Hastalıklarda Kullanılır?

Homeopati, her yaştan insanlar için hatta hamile ve yeni doğan gibi hassas gruptakiler için dahi ideal bir tedavi yöntemidir.Çünkü kimyasal toksisitesi yoktur.

Homeopatik ilaçlar, akut (viral ve bakteriyel enfeksiyon hastalıkları)  ve  kronik (uzun süren) hastalıklar, obezite, genetik hastalıklar, salgın hastalık gibi geniş bir yelpazedeki hastalıkların tedavisinde etkili ve küratif olarak çalışırlar.

Allerjiler, anksiyete, astım, solunum yolları enfeksiyonları, mide bağırsak problemleri, kronik sinüzit ve rinit, egzema, fibromiyalji, saman nezlesi, migren, menapozal semptomlar, premenstruel sendrom, romatizmal hastalıklar gibi pek çok rahatsızlıkta homeopatiyle etkili sonuçlar alınabilmektedir.

Bebeklerde sık görülen kolik, diş çıkarma problemleri ve bazı enfeksiyonlarda  başarıyla kullanılır.

Homeopatik tedavi ile  çocuklarda görülen davranış bozuklukları, sinirlilik, inatçılık, huysuzluk, korku,  parmak emme, tırnak yeme  yatak ıslatma gibi yaygın görülen problemler, soğuk algınlığı, öksürük, ateş, kusma, ishal, dizanteri, kolit, bademcik iltihabı, bronşit, astım, su çiçeği, kabakulak gibi rahatsızlıklar herhangi bir yan etki olmaksızın çok etkili bir şekilde tedavi edilebilmektedir.

Homeopatik  ilaçlarının aktivitesi vücut ağırlığından bağımsız olduğundan dozaj çocuklar için de aynıdır.

150 yıldan fazla bir süredir, pek çok veteriner hekim de kediler, köpekler ve kuşlar gibi evcil hayvanlar ile keçi, at ve inek gibi hayvanların hastalıklarını tedavi etmek için homeopatik ilaç kullanmaktadır.

error: İçerik kopyalanamaz.