Sigara Bırakma Danışmanlığı

BIRAKMAK İÇİN GÜÇLÜ BİR MOTİVASYON MU BEKLİYORSUNUZ?

Sigarayı bırakmak için güçlü bir motivasyon beklemek, bağımlılığın yol açtığı bir tuzaktır.Çünkü  çoğu zaman  ne sigarayı bırakmak istediğinizden emin olursunuz, ne de sigarayı bırakmış olarak kalabileceğinizden. Bir yandan hiç sigarayı bırakamamaktan korkarken, öte yandan bırakmak istediğinizden de emin değilsiniz. Bu zihin karmaşası içinde olaya yaklaştığınız için çoğu zaman o beklenen motivasyonu gerçekleştiremezsiniz. Bir sabah uyandığınızda canınızın hiç istememesi gibi bir durum da malesef olmayacaktır.Tam tersine gün geçtikçe bağımlılık güçlenecektir. Sonuç olarak kendiniz için hayati önem taşıyan bir işe kalkışıyorsunuz. Başarıp başaramayacağınızı bilmenin bir yolu yok.Bırakma yönünde düşünceleriniz uyandığı an ,daha güçlü bir motivasyon anını beklemeden adımınızı atın.

İçme isteği sadece nikotin ihtiyacından kaynaklanmaz. Yüzde seksen çeşitli tetikleyicilerin oluşturduğu koşullu bir refleks durumudur. İçme isteğiyle ilişkilendirilen pek çok durum ve şart ( mola, yemek, kahve stres vb) tetikleyici yani işarettir.Denklem gayet basittir. Önce işaret sonra içme isteği ve içme eylemi sigara probleminin denklemidir. Burada yapılması gerekene içme isteği oluşmasın diye işaretlerden uzaklaşmak değil, işaretlerin tetiklediği içme isteğini hissedip yönetmeyi öğrenmektir. Bunun için de içme isteğinden kaçmamanız, onu fark etmeniz, hissetmeniz gerekir.Bununla karşı karşıya kaldığınızda sadece iki seçeneğiniz var; ya sigara içmeye devam edersiniz, ya da tatmin edilmemiş sigara içme isteği ile nasıl başa çıkılacağını öğrenirsiniz.

Sigara Bırakma Danışmanlığı Süreci

Videoların İzlenmesi – Tekniğin Öğretildiği ve Fiziksel Bulgular için Destek Homeopatik REMEDYNİN Verilidiği Bireysel Seans.

error: İçerik kopyalanamaz.