STRESİN ÇOCUK VE ERGENLER ÜZERİNDEKİ ETKİLERİ VE HOMEOPATİK TEDAVİ

STRESİN ÇOCUK VE ERGENLER ÜZERİNDEKİ ETKİLERİ VE HOMEOPATİK TEDAVİ

Bir çocuğun normal biyolojik işleyişi kısmen içinde yaşadığı çevre tarafından belirlenir.  Çocuk korkular ve sürekli-aşırı stres ile büyüdüğü zaman, yanıt sistemlerinin normal gelişimi zayıflar. Daha sonra, normal stres seviyelerinde bile bireyin sistemleri,  aşırı stres altındaymış tehdit altındaymış gibi otomatik olarak yanıt verebilir ki bu başkaları tarafından sıklıkla “aşırı tepki” olarak tanımlanır.
Karmaşık travma öyküsü olan çocuklar daha kronik fiziksel ve zihinsel sorunlar gösterebilir. Çocukluk çağında zihinsel travma öyküsü olan ergenlikte davranış değişiklikleri gösterebilir ve bağımlılıklar geliştirebilir. Bu çocuklar genellikle duyguları tanımlama, ifade etme ve yönetmede zorluk çekerler. Sık sık stres reaksiyonlarını gizlerler çünkü sevdiklerine bile güvenmezler ve sonuç olarak ciddi depresyon, endişe ve öfke yaşayabilirler.

Dünyanın stresle dolu sevdiklerinin bile onları koruyamadığı, sevdiklerine bile güvenemediği  tehlikeli bir yer olduğunu  öğrenmiş olmak, bu çocuğun diğerleriyle etkileşimlerinde genellikle uyanık ve savunmada olmasına, şiddet veya benzeri  öngörülemeyen , patlayıcı duygusal tepkiler göstermesine neden olur.

Peki bu durumlarda homeopatik tedavinin etkinliği nedir?

Homeopatik ilaçlar doğal olarak vücudun kendisini sağlıklı bir denge durumuna getirme yeteneğini kolaylaştırır. Remediler hastanın sistemini harekete geçirir ve ruh hali değişimlerinden, endişe, huzursuzluk ve depresyondan sorumlu olan serotonin ve adrenalin üretimini düzenler.

Homeopatik tedavi  sıkıntı verici durumlardan, duygulardan ve davranışlardan muzdarip çocuklar ve gençler için olumlu bir değişime neden olur. Çocuğunuzun  dengeyi yeniden sağlama konusundaki doğal yeteneğini uyandırır ve hem semptomları yönetir hem de nüksü önler. Homeopati, çocuklarınızın daha az düşmanca, daha kolay uyum sağlayan, yaşaması kolay ve stresli durumlarla başa çıkmada daha yetkin hale getirebilir. . Dürtüsellik ve hiperaktivitenin özellikleri daha fazla kontrol edilebilir hale gelir. Ebeveynler, kardeşler, okul arkadaşları ve arkadaşları ile çatışma, yalan söylemek, çalmak ve başkalarını incitmek, daha az sıklıkta görülür

Homeopatik yaklaşım, çocuğunuzun kendisini daha çok takdir etmesine özgüvenini yeniden kazanmasına  yardımcı olur. Gençlerin sosyal ilişkilerini olumlu yönde geliştirip düzenlemelerini kolaylaştırır.

Sonuç olarak uygun şekilde seçilen homeopatik ilaçları aldıktan sonra , kişi genel bir iyi olma hissi yaşar ve yaşama karşı daha olumlu bir tutum geliştirir. Çok sayıda yan etkiye sahip olan ve alışkanlık yapan, sakinleştirici ve anti-depresan bağımlılığı da azalır.

Homeopati tüm yaş gruplarında olduğu gibi çocukluk ve ergenlik döneminde de  güvenle kullanabileceğiniz etkin bir tedavi yöntemidir.

 

Yorum yok

Yorum yap

error: İçerik kopyalanamaz.